UŽIVO Utakmica odluke za Hrvatsku: Francuska razbija Srbiju i zasad gura Hrvate u drugi krug!

Od 20:30 Francuska i Srbija igraju u Szegedu utakmicu Europskog prvenstva koja se itekako tiče Hrvatske…

Program Europskog rukometnog prvenstva predviđen za Szeged i tamošnju Pick Arenu završava utakmicom između Francuske i Srbije. Poslije ovog dvoboja saznat ćemo koje dvije reprezentacije iz skupine C prolaze u drugi krug Europskog prvenstva., javlja gol.hr

Francuska – Srbija 10:5

• 18 Čak šest minuta Srbija nije zabila pogodak, ali sada je bio precizan Mihajlo Marsenić.
  • 15 Izbornik Srbije Antonio Gerona zove prvi time-out na utakmici, ne želi gubiti vrijeme. Zadovoljan je s obranom, ali ne i s realizacijom. Na polovici prvog poluvremena Francuska ima +4.
  • 14 Prvo isključenje na utakmici zaradio je Nikola Karabatić.
  • 12 Napeto je u Szegedu. Mahe zabija svoj četvrti pogodak na susretu, nema srpska obrana rješenja za njega. Francuska je ponovno na +3.
  • 7 Probudila se Srbija. Prvo je vratar Vladimir Cupara upisao dvije obrane, a onda su iz brze kontre smanjili na samo jedan gol zaostatka. Radivojević već u sljedećem napadu sa sedam metara zabija za izjednačenje.
  • 3 Srbija ima glasnu podršku navijača u Szegedu, ali sjajno su Francuzi otvorili utakmicu.
  • 1 Počela je utakmica.
  • Zasad je poznato da u drugom krugu, u toj grupi koja se iznova formira, čekaju reprezentacije Danske i Crne Gore koje su prošle iz skupine A.
  • Svi ostali scenariji – bilo kakva pobjeda Francuske ili neriješeno – znače da Hrvatska ide dalje u drugi krug kao drugoplasirana reprezentacija skupine C.
  • Hrvatska će proći dalje u slučaju bilo kojeg ishoda izuzev pobjede Srbije nad Francuzima s dva do šest razlike. Također, Kauboji ispadaju i ako Srbi pobijede Francuze s jednim golom razlike i pritom postignu barem 26 golova.
  • U igri za prolaz uoči ovih 60 minuta su tri reprezentacije: Francuska, Srbija i Hrvatska. Najbolje stoji Francuska koja je već u prvom kolu svladala našu reprezentaciju i drži sve u svojim rukama.