Općina Vrbje od rujna podiže i iznos sufinanciranja za dječji vrtić…

Na prošlotjednoj sjednici Općinskog vijeća jednoglasno je donesena i Odluka o sufinanciranju smještaja djece u dječji vrtić, kojom se iznos sufinanciranja podiže sa sadašnjih 1.000,00 na 1.500,00 kn .

Kako je po predstavljanju Odluke načelnik obrazložio, gotovo svi dječji vrtići koje pohađaju djeca s područja naše općine su uslijed inflacije i porasta cijena energenata prisiljeni podići ekonomsku cijenu smještaja, stoga je Općina uložila dodatne napore i izdvojila proračunska sredstva kako bi rastom iznosa sufinanciranja pratili ovaj porast cijena.

Ako je ekonomska cijena smještaja u dječji vrtić niža od 1.500,00 kuna, odobrava se financiranje smještaja u visini ekonomske cijene vrtića. Ova se Odluka primijenjuje od rujna, te pozivamo sve roditelje s područja naše općine, čija djeca pohađaju vrtić, da se jave Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Vrbje putem telefona ili osobnim dolaskom kako bi ostvarili sufinanciranje .