UŽIVO Turska-Hrvatska na Krokodil Areni: Kovačiiić 1:0, Kovačiiić 2:0

Hrvatska večeras u Turskoj igra u 2. kolu skupine D kvalifikacija za Euro 2024.

U obrani je Dalić napravio izmjene na bočnim pozicijama. Umjesto Juranovića i Sose upali su Josip Stanišić i Borna Barišić. Izbornik Zlatko Dalić tako je napravio tri promjene u odnosu na utakmicu s Walesom. Umjesto ozlijeđenog Livaje u prvih 11 je upao Mario Pašalić koji će nominalno biti na desnom krilu, ali će ulaziti u sredinu. Kramarić je nominalno u špici napada, piše gol.hr.

Igra se na “Krokodil Areni” (Timsah Arena) u Bursi.

Sastavi:

Turska: Gunok, Celik, Demiral, Soyuncu, Kadioglu, Kokcu, Calhangolu, Ozcan, Unal, Under, Akturkoglu

Hrvatska: Livaković – Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Barišić – Modrić, Brozović, Kovačić – Pašalić, Kramarić, Perišić

Sudac: Andreas Ekberg, Švedska

———————————————————————————————————————-
Turska-Hrvatska 0:2
————————————————————————————————————————

45+4′ Kovačiiić 2:0

45′ Igra se 4 minute nadoknade

40′ Ismail je pucao daleko od gola Vatrenih

37′ Calhangolu je ozlijeđen, umjesto njega ulazi Ismail

34′ Korner za Tursku, izbačeno

32′ Stanišić je prošao po desnoj strani, lopta se odbila od golmana u korner, koji nije dosuđen

28′ Livaković je loše ispucao, ali je na kraju ispravio pogrešku

20′ Kovačiiić 1:0, Šutalo je fantanstično pronašao Stanišića koji je dodao u sredinu, nakon malo petljanja Pašalića i Perišića lopta je došla do Kovačića koji zabija za vodstvo Vatrenih

17′ Kokcu puca ravno u Livakovića

16′ Stanišić puca pokraj gola

11′ Turci nakon kornera zabijaju gol iz zaleđa, Akturkoglu je bio iza hrvatske obrane

10′ Kadioglu puca, Livaković spašava Vatrene

7′ Under puca pokraj gola Livakovića

5′ Livaković spašava Vatrene, Brozović je pogriješio, Under je izbio sam pred Livakovića

1′ Počela je utakmica…

Minuta šutnje za stradale u potresu u Turskoj…